falak-latest-new
callback

+90 548 874 30 58

Kıbrıs Araç Kiralama Şartları: Kıbrıs’ta araç kiralamak için online talep formumuzu doldurmanız ya da  bizimle iletişime geçmeniz gereklidir. Ercan havaalanına teslimlerimiz ücretsizdir. Ayrıca depozito  veya kapora talep etmiyoruz.

Ehliyet ve Yaş: KKTC’de araba kiralayabilmek için en az 3 yıllik ehliyete sahip olmanız gereklidir. Bunun yanı sıra 25 yaşınızı doldurmuş olmanız gereklidir.

Araba Kiralama Süresi: KKTC’de araç kiralama süresi minimum 3 gündür. İsteğinize bağlı olarak, aracı 1 veya 2 gün de kiralayabilirsiniz ancak bunu 3 günlük ödeme yapmak koşuluyla yapabilirsiniz. Uzun süreli araç kiralamak isteyenler için ise şirketimizce indirimli fiyatlar uygulanmaktadır.

Araç kiralama fiyatları ve koşulları hakkında daha detaylı bilgi almak için ofisimizi veya 24 saat hizmet veren çağrı merkezimizi arayabilirsiniz. Araç kiralama sırasında, aracı  kiralayacak kişinin geçerli sürüş ehliyetinin ve nüfus cüzdanının veya pasaportunun yanında olması gerekmektedir.

Fiyatlara Dahil Olan Hizmetler:

Muafiyetli Kaza Sigortası (2000 Euro) Tüm kiralik araç fiyatlarina Muafiyetli Kaza Sigortasi (CDW) dahildir. Bu kaza sigortası çarpışma durumundaki hasarları kapsar. Sigorta şartlarının yerine getirilmasi durumunda, çarpışma sonucu oluşan hasarin 2000 Euro ya kadar olan kismi aracı kiralayan ve kullanacak olan kişiye ait olmak üzere hasarı tazmin eder.Eğer alınan polis raporunda aracı kiralayan müşterimiz suçsuz ise muafiyet ödemez. Ayrıca bu sigorta çarpışma halinde olmayan (park yerindeki hasarlar, lastikte oluşan hasarlar, cam kırılması, far kırılması, anahtarın kırılması veya kaybolması) hasarları kapsamaz. Kaza sonrasında polis tarafından kaza raporu alınmadığı takdirde araçtaki tüm hasar kullanıcıya aittir.

.Araçları teslim etmeden önce hijyenik temizliği ve mekanik bakımı yapılmaktadır.

.7/24 Ercan Havalimaninda ücretsiz araç teslim ve iade

.KDV.

.Sınırsız Km kullanımı

.KKTC yol haritasi

.Bebek veya çocuk koltuğu

Sigortanin geçerli olmasi için gereken koşullar:

Bütün araçlarımız full sigortalıdır, ancak sürücünün suçlu olduğu durumlarda istenen 2000 Euro

muafiyet ücreti vardir.

Aşağıda belirtilen durumların oluşmasi sonucunda sigortadan yararlanma teminati geçersiz olur. Oluşacak zarar ise sigorta kapsam dişında kalır ve sürücünün sorumluluğunda olur;

.Aracın normal kullanım koşullarının dışında kullanılması (araca yanlış yakıt doldurulması, aracın yüksek motor gücü ile kullanılması, başkalarına kiralanan araç ile öğretim yapılmasi, kötü yol şartları veya patlak lastik üzerinde yürünmesi ve benzeri diğer trafiğe uygun olmayan durumlar.) Böyle durumlarda aracı kiraya veren şirket kira sözleşmesini fesih edip arabayı ücret iadesi yapmadan kiracidan alma hakkına sahip olacaktır.

.Aracın trafiğe kapalı alanlarda veya yasal olmayan yollarda kullanılmasi,

.Aracın trafik kuralları dişında kullanılması (yasal hız sınırlarının aşılması, diğer araçlarla yarış yapılması, kırmızı ışıkta geçilmesi ve benzeri diğer haller),

.Kiralanan araçla başka bir aracın çekilmesi,

.Aracın iç aksamlarında oluşacak hasarlar (koltukların kırılması, yırtılmasi veya sigaradan yanması, dikiz aynasının kırılması, herhangi bir iç aksamın zarar görmesi vb). Bu gibi durumlar müşteri kullanım hatası olduğundan kiracının sorumluluğunda olacaktır.

.Aracın dikkatsiz ve tedbirsiz bir şekilde kullanılması (yağışlı havalarda yol şartlarina göre hiz ayarlamasının yapılmaması, öndeki aracin en az emniyet mesafesinden takip edilmemesi ve benzeri diğer kullanımlar),

.Meydana gelmiş bir kaza veya çalınma durumu anında müşteriye verilmiş olan irtibat telefonlarına bildirilmemesi, aracın kaza yerinde terk edilmesi (doktor raporu ile saptanmış engelleyici bir durum olması durumu hariç),

.Meydana gelen bir kazada ilgili makamlardan 48 saat içerisinde gerekli raporlar (trafik ve alkol raporu) alınmaması,

.Onay alınmaksızın ve kira süresinin bitmesine rağmen aracın zamanında teslim edilmemesi.

.Aracınn içerisinde taşınan yüklerden ötürü araçta veya karşı tarafta bir hasar oluşması, (Böyle bir durumda araçta oluşabilecek her türlü hasar tamamen kiracının sorumluluğunda olacaktır.)

.Lastik, cam veya farlarda meydana gelen hasarlar Muafiyetli Kaza Sigortasina dahil değildir.

.3. şahislara verilen hasardan oluşacak maddi tazminat tutarlari, mecburi mali mesuliyet sigortası teminatı kapsaminda teminat altındadir. Teminat sınırları dişında kalan tutarlardan müşteri kendisi sorumludur.

Bilinmesi Gereken Kurallar,

.Ercan Havalimani Falak Rent A Car‘a ait olan bütün kiralik araçlar yalnızca Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sınırları içerisinde kullanılabilir. Araçlarımız Güney Kıbrıs Rum tarfına geçemez.

.Araçların tesliminde 1 saate kadar olan gecikmeler için ek ücret alınmaz. 1 saati geçen gecikmeler 1 tam gün olarak hesaplanır ve 1 gün fiyati tahsil edilir. Sözleşmenin bitiş tarihinden önceki araç teslimlerinde, yapılan sözleşme üzerinden peşin ödenen vergi (KDV) ve sigorta bedelleri nedeniyle, ödenen ücret geri iade edilmez.

Ödeme: Ödemenin tamamı araç kiralama sözleşmesi imzalandiktan sonra alınır. Ödemenizi herhangi bir para birimi ile yapabilirsiniz. Ödemelerde American Express hariç tüm kredi kartları komisyonsuz olarak kabul edilir.

Yakıt: Yakıt kiralayana aittir, hangi seviyede teslim edilirse, araç tesliminde yine ayni seviyede teslim alınır. Eğer yakıt dolu istenirse, önceden bize bildirilmek suretiyle yakit dolu teslim edilir ve teslim esnasında fatura karşıliğı benzin ücreti de kiralayan müştriden tahsil edilir. Araç tesliminde bırakılan fazla miktardaki yakıt için para iadesi yapılmaz.

Trafik Cezaları: Trafik yasalarına uyulmamasından oluşacak her türlü sorumluluk ve maddi ceza, aracı kiralayan kişiye aittir. Bunların başında da sabit hız kameraları ve park cezaları yer almaktadır. Araçların herhangi bir sebeple resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek olan süre, sözleşme süresi içerisinde kabul edilir.

Aracın Kira Süresini Uzatma: Aracı kirasında bulunduran kişi, kira süresini uzatmak için Ercan Havalimanı Falak Rent A Car iletişim numarasına en az 24 saat önce bilgi vermelidir. Aksi takdirde aracın başka rezervasyonu olması durumunda aracın kirasını uzatmama hakkı şirkette saklıdır.

Şoförlü Araç Kiralama: Şoförlerimizin müsaitliği konusunda lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Rezervasyon Iptalleri: Rezervasyonlar en az 24 saat öncesinde iptal edildiği taktirde, herhangi bir ücret alınmaz.

Arıza veya kaza durumunda yapılmasi gerekenler;

Kiraladiğınız araçta arıza meydana gelirse veya kaza durumunda yapılacaklar şöyledir;

1.Şirketimizin 7/24 hizmet veren iletişim numarasını arayıp bilgi veriniz.

(+90548 874 30 58)

2.Kaza meydana gelmesi durumunda şirketimizle iletişime geçip yetkilisinden aldığinız talimatlar doğrultusunda hareket ediniz ve olay yerine trafik polisi gelene kadar araçları yerinden hareket ettirmeyiniz. Polisin kaza raporu tutmasını bekleyiniz.

3.Aracınızında oluşan herhangi bir teknik arıza durumunda aracı durdurun, acil çağrı merkezimizi arayarak bilgi veriniz ve konuştuğunuz yetkilinin size vereceği talimatlar doğrultusunda hareket ediniz. Yetkili servisimiz en erken zamanda yanınıza gelecek ve gereken yapılacaktır.

Ford Fiesta

from
TRY1200/Day

Hyundai I20

from
TRY1300/Day

Hyundai Elantra

from
TRY1450/Day

Ford Focus

from
TRY1450/Day

Honda Fit

from
TRY1350/Day

Hyundai H1

from
TRY2500/Day

Scroll to Top
×