falak-latest-new
callback

+90 548 874 30 58

Kıbrıs trafik cezaları ile ilgili bilinmesi gereken en önemli bilgilerden biri kiralık araçların trafikte aldıkları cezalar, araç kiralama sözleşmesinde adı yazılı olan kişiye yazılmaktadır. Bu trafik cezalarının ödenmesi ve takibi aracı kiralayan kişinin sorumluluğundadır.

Kuzey Kıbrıs’ta Ercan Havalimanı’nda araç kiralama hizmeti veren kurumsal şirketimiz Falak Rent a Car, Kıbrıs trafik kuralları ile ilgili sizler için bilgilerin yer aldığı bu sayfamızdaki yazıları okumanızı öneririz. Kıbrıs’ta kazasız belasız cezasız günler dileriz.

Kıbrıs’ta Trafik Cezaları ve Ödemeleri

Kıbrıs’ta aldığınız trafik cezaları bölgelerdeki polis müdürlüklerinde mesai saatleri içerisinde ödenebilir.

Kıbrıs Trafik Cezaları ve Miktarları

.Mal sahibinden izinsiz araç kullanmak 18.103 TL

.Alkollü araç kullanmanın cezası 9051 TL

.Yanlış yere park etmenin cezası 905 TL

.Dikkatsiz sürüş yapmanın cezası 3620 TL

.Kırmızı ışıkta geçmenin cezası 3620 TL

.Emniyet kemeri takmamanın cezası 1810 TL

.Cep telefonu kullanmanın cezası 1810 TL

Sürü ehliyeti sınıfında başka araç kullanmak sürüş ehliyetsiz araç kullanılmasına müsaade etmek veya sürüş ehliyetsiz araç kullanmak gibi suçların cezası da 18 bin 103 TL’dir.

Kıbrıs Trafik Cezaları Nerede ödenebilir

Polis ve zabıta size ceza yazabilir yanlış parktan yazılan ve üzerinde Belediye mührü olan cezalar bölge belediye binalarında ödenebilir. Polis’in yazdığı cezalar ise her şehirdeki polis müdürlüklerindeki veznelerde ödenebilir.Ödemeleriniz mesai saatleri içinde yapınız.

Polis Merkez Genel Müdürlüğü ve İlçe Müdürlükleri Telefonları

Polis Genel Müdürlüğü ve Bölüm Müdürlükleri: +90 392 228 34 11

Lefkoşa Polis Müdürlüğü: +90 392 228 33 11

Girne Polis Müdürlüğü: +90 392 815 21 25

Gazimağusa Polis Müdürlüğü: +90 392 366 53 10

KKTC’deki Belediye Başkanlıkları ve Zabıta Müdürlükleri Telefonları

Lefkoşa Türk Belediyesi: +90 392 223 46 20

Girne Belediyesi: +90 392 815 21 18

Gazimağusa Belediyesi: +90 392 366 09 50

Kıbrıs Trafik Cezaları ve Uygulamaları

Kıbrıs trafik cezaları ile ilgili bilinmesi gereken en önemli şeylerden biri Kıbrıs’ta trafiğin sol şeritten ilerlemesidir. Türkiye’nin tam tersidir bu sebeple şirketimiz bütüm kiralık araşlarını otomatik vitesli almaktadır. Bu sayede araç kullanımınız daha kolay ve rahat olur.

.Kıbrıs’ta trafik cezaları içinde yaygın olan cezalardan biri yanlış park cezasıdır. Aldığınız cezanın ödemesini KKTC’den çıkmadan yapmanız gereklidir. Son ödeme tarihine kadar ödemediğiniz cezalar katlanarak çoğalır ve bir sonraki KKTC ziyaretinizde size tebliğ edilerek tahsil edilir.

. Çemberlerde öncelik kesnlikle çemberdeki araçlarındır eğer çemberdeki araçlara yol vermeden çembere girmemelisiniz.

. Bir aracı sollamak için aracın sağ tarafından geçmeniz gerekir. Araç kullanırken telefon ile konuşmamanız gerekmektedir. Ayrıca yaya geçitlerinde sürücüler yayalara yol vermek zorundadırlar.

.Araç kiraladığınızda kiralık aracın sözleşmesi sizin adınıza olacağından bu sabit radar cezaları adınıza yazılır ve bi sonraki KKTC’ye girişinizde bilgisayardaki isminizin kayıtlarından ceza tutarı KKTC polisi tarafından size tebliğ edilir. KKTC’den çıkış yapana kadar veya çıkış yaptığınız sırada bu bedelin sizden ödenmesi talep edilir.

.Kıbrıs trafik cezaları için KKTC’de yerleşim yeri içinde bulunan kameralarda 50 km’yi, yerleşim yeri dışındaki kameralarda ise 65 km’yi geçmemeniz gerekir.

. Kıbrıs’ta kiralık araçların trafik cezaları aracı kiralayan ve sözleşmede adı yazılı olan kişiye yazılır ödenmesi ve takibi aracı kiralayan kişinin sorumluluğundadır

Trafik polisi kktc

Kıbrıs’ta Trafik Cezaları Ödemezsek Ne Olur

Trafik cezaları size verilen süre içerisinde ödenmezse Pois tarafından mahkemeye verilip adaya geldiğiniz zaman sizden tahsil edilir.

Scroll to Top
×