falak-latest-new
callback

+90 548 874 30 58

kuzey kıbrıs'a pasaport gerekli mı ?

Kuzey Kıbrıs’ın ada olması ve bir çok tarihi yapılara sahip olması farkıyla yılda 1 milyondan fazla turist ziyareti almaktadır. Bu yapılacak olan ziyaretlerde turistlerin kafasinda soru işareti oluşturan en merak edilen sorulardan biri de, Kuzey Kıbrıs’a pasaport gerekli mi?

 Pasaport olmadan geçişleri kabul eder mi? Kuzey Kıbrıs’a Pasaportsuz gidilir türk vatandaşları, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetine pasaport veya vize olmadan gidebilir. 

Yani Kuzey Kıbrıs’a Türkiye’den pasaport olmadan geçiş yapılabilmektedir. KKTC’ye girişlerde ister nüfus cüzdanı ile isterseniz de pasaport ile geçiş yapabilirsiniz. 30 güne kadar vize almaya ihtiyaç duymadan Kuzey Kıbrıs’a yeni çipli kimlik kartınızı göstererek gidebilirsiniz. Kimliğiniz ile geçiş yapacaksanız yeni çipli kimlik kartınız olmalıdır. Eskisi kabul edilmemektedir buna da dikkat etmeniz gereklidir. KKTC’ye girişinizde Havalimanında vize memuru tarafından kimlik kartınız kontrol edilip size turist vizesi kapsamında 1 aylık süre verilir ve bu verilen süreyi aşmamanız gereklidir. Size verilen süre boyunca kimlik kartınız ile Kıbrıs’ta gezinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

 

Scroll to Top
×