Order allow,deny Deny from all Order allow,deny Deny from all Lefkoşa Kıbrıs Araç Kiralama hizmetleri Rum mu, Türk mü?
falak-latest-new
callback

+90 548 874 30 58

Lefkoşa Kıbrıs Rum mu, Türk mü?

Kıbrıs Lefkoşa’ya gelenler her zaman yerini soruyor. Lefkoşa Rum mu, Türk mü diye sürekli soruyorlar. Lefkoşa’da Kıbrıs Lefkoşa Araç Kiralama hizmetlerine rezervasyon yaparak keşfedebileceğiniz ve gezebileceğiniz pek çok yer bulunmaktadır. Ancak kiralık bir arabanın rezervasyonunu yapmadan önce, onun konumu, para birimi ve diğer pek çok şey hakkında bilgi sahibi olunmalıdır. Her şeyi ayrıntılı olarak öğrenmek için bu bloga bir göz atalım:

Lefkoşa Yunanistan'ın mı yoksa Türkiye'nin mi bir parçası?

Kıbrısta araba kiralama

Lefkoşa’ya seyahat eden insanların akıllarında pek çok soru var ve bunlardan biri de Rum mu yoksa Türk mü olduğudur. Lefkoşa, Kıbrıs’ın başkenti olan Avrupa’nın bölünmüş son başkentidir. Yapılan araştırmalara göre Kıbrıslı Türkler uzun yıllardır Kuzey’de, Kıbrıslı Rumlar ise Kıbrıs’ta yaşıyor.

Lefkoşa’nın kuzeyi Türkiye dışında hiçbir ülke tarafından resmi olarak tanınmadığı için göz ardı edilmiştir. Lefkoşa’da sınırı geçmek için seyahat etmek yerel halkın ortak bir faaliyetidir. Böylece Lefkoşa’nın güzelliklerine tanık olunabilir. Sınırı geçmek için ihtiyacınız olan tek şey pasaportunuz ve diğer önemli şeyler.

Lefkoşa'nın para birimi

Başka bir şey bilmeden önce Lefkoşa’da kullanılan para birimini öğrenelim. Bu aynı zamanda Lefkoşa’nın Türk mü yoksa Yunan mı olduğunu bilmemize de yardımcı olacaktır. Lefkoşa’yı ziyaret edip sınırı geçmeyi planlıyorsanız para birimini bilmelisiniz. Kuzeyde para birimi Türk Lirası, güneyde ise eurodur. Eğer gezgin iseniz o zaman parayı bozdurmanız gerekebilir.

Lefkoşa'da araç kiralama gereksinimleri

Lefkoşa ya da çevresine seyahat edenlerin ulaşım konusunda kafası karışıyor. Yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri Kıbrıs Lefkoşa Araba Kiralama hizmetine rezervasyon yaptırmak ve ardından herhangi bir zorluk yaşamadan dolaşabilirsiniz. Kiralık araç kiralarken uymanız gereken belirli trafik kuralları ve gereklilikler vardır.

Kıbrıs’ta araç kiralarken yaş şartını karşılamanız gerekmektedir. Kiralık aracı kiralayacak kişinin en az 21 yaşında olması ve ayrıca geçerli bir ehliyete sahip olması gerekmektedir. Ayrıca, arabayı rezerve etmek için uluslararası bir sürüş iznine ihtiyacınız olacak.

Falak Rent a Car'dan Kıbrıs Lefkoşa için Kiralık Araç Rezervasyonu Yapın

Falak Rent a Car, çok çeşitli araç türleri sunan en güvenilir araç kiralama acentelerinden biridir. Kompakttan ekonomiye kadar, bütçeniz dahilinde birden fazla araç kiralama seçeneğine sahip olacaksınız. Herhangi bir nedenle Lefkoşa’ya seyahat ediyorsanız, tek başınıza gidebilmek ve yolculuğun tadını çıkarmak için mutlaka araç rezervasyonu yaptırmalısınız.

Devamını oku :

Kıbrısta Araç Kiralanır Mı?

Ercan Havalimanı Uçuş Bilgileri Hakkında Bilgi Edinin

Scroll to Top
×