falak-latest-new
callback

+90 548 874 30 58

Türk ehliyetini Kıbrıs ehliyetine çevirme ne kadar?

Kuzey Kıbrıs’a gelen insanların akıllarında ehliyetle ilgili birçok soru olacak. İşin güzel yanı, Kıbrıs Araç Kiralama rezervasyonu yaptığınızda Türk lisansınızı Kuzey Kıbrıs’ta kullanabilmenizdir. Türk ehliyetini Kıbrıs ehliyetine nasıl dönüştürebileceğinize bir göz atalım:

Kuzey Kıbrıs'ta araç kiralamak için gerekenler

Öncelikle araç kiralama firmalarının belirlediği yaş şartını karşılamanız gerekiyor. Firmaların çoğu 25 yaş üzeri kişilere kiralık araç hizmeti sunacaktır. Yani Kuzey Kıbrıs seyahatiniz için araç rezervasyonu yapabilmek için 25 yaş üzerinde olmanız gerekmektedir.

Bir diğer önemli gereklilik ise geçerli bir ehliyettir. Araç rezervasyonu yaptırmak istiyorsanız ehliyetinizi yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Bunun dışında Kuzey Kıbrıs yollarında araç kullanmak için uluslararası sürücü belgesi almanız da gerekebilir.

Son fakat en az değil, Kuzey Kıbrıs’ın tüm trafik kurallarını bildiğinizden emin olun. Bu, kiraladığınız aracı sürerken her türlü cezadan kaçınmanıza yardımcı olacaktır.

Ercan Araç Kiralama

Yabancı Lisansın Kıbrıs Lisansına Dönüştürülmesi

Türk ehliyetiniz Kuzey Kıbrıs için geçerlidir ve değiştirmenize gerek yoktur. Ancak gelecekte sorun yaşamamak için uluslararası bir sürüş iznine de ihtiyacınız olacak. Eğer yine de ehliyetinizi dönüştürmek istiyorsanız bunu Karayolu Ulaştırma Bakanlığı’na yaptırabilirsiniz. Ehliyetlerinizi dönüştürmek için onlardan yardım alacaksınız. Bunun için pasaportunuzu, lisansınızın aslını, fotoğraflarınızı ve diğer önemli bilgilerinizi vermeniz gerekecektir.

Lisans Dönüşüm Maliyetini Etkileyen Faktörler

Türk ehliyetini Kıbrıs ehliyetine dönüştürmenin maliyeti birçok faktöre bağlıdır.

Kıbrıs’taki bölge

Kıbrıs’taki farklı bölgelerde dönüşüm süreci için farklı gereksinimler ve ücretler olacaktır. Kentsel ve kırsal alan maliyetinde farklılık olacaktır.

Çeviri Ücretleri

Türkçe ehliyetin tercümesine ihtiyaç duyulursa çeviri hizmetleri için ödeme yapmanız gerekecektir.

Başvuru ve İşlem Ücretleri

Ayrıca devlet kurumları tarafından uygulanan bir işlem ücreti olacaktır. Bu nedenle dönüşüm işlemine başvurmadan önce bu ücreti talep etmeniz gerekmektedir.

Falak Rent A Car - Her Türlü Araç Kiralama Hizmetini Sunmaktadır

Kuzey Kıbrıs’a ilk kez mi seyahat ediyorsunuz ve kiralık araç rezervasyonu mu yapmak istiyorsunuz? Cevabınız evet ise Falak Rent A Car’ı tercih etmeyi düşünün. Bu kiralık araç hizmeti, müşteri memnuniyetini ve uygun fiyatlılığı sağlar. Ayrıca Türk ehliyetinizin Kıbrıs ehliyetine dönüştürülmesinde de size yardımcı olacaklardır.

Devamını oku :

Kıbrısta Araç Kiralanır Mı?

Kuzey Kıbrıs Ercan Havalimanı 7/24 Araç Kiralama Hizmetleri Nasıl

Scroll to Top
×