falak-latest-new
callback

+90 548 874 30 58

Kıbrıs’ta Araç Kiralamak (Sıkça Sorulan Sorular)

falak rent a car

Kıbrıs’ta araç kiralamak ile ilgili aklına takılan soruları sıkça sorulanlar başlığı altında inceliyoruz. Kıbrıs rent a car hizmeti alırken bu sorular sizlere yönlendirici bir pusula olacak.

Kıbrıs araç kiralama hizmeti almak istiyorsanız internette mutlaka araştırma yapmalı, sosyal ağ hesaplarını kullanarak firmalarla ilgili bilgilere ulaşmalısınız. Özellikle güvenli ve konforlu araç kiralama hizmeti iyi bir tatilin en önemli anahtarıdır. Bir yıl planlayıp yapacak olduğunuz bir tatil öncesinde Kıbrıs’ta araç kiralarken sıkça sorulan sorular ile ilgili sizler için küçük bir derleme yaptık. Soru ve cevapları okuduğunuzda hayalini kurduğunuz Kıbrıs tatili daha sorunsuz ve daha mükemmel hale gelebilir.

Kıbrıs’ta Araç Kiralamak İçin Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevaplar

Kıbrıs’ta Kaç Günlük Araç Kiralama Hizmeti Alabilirim?

Şirket prosedürleri gereği minimum 3 günlük araç kiralama hizmeti vermekteyiz. Ancak sizin 1 veya 2 günlük bir araca ihtiyacınız varsa bu noktada çeşitli kolaylıklarımızdan faydalanabilirsiniz. 3 günlük fiyata yapılacak olan ıskonto ve indirimler dahilinde makul rakamlarla 1 veya 2 günlük araç kiralama hizmeti de alınabilmektedir. Periyot olarak daha uzun vadeli kiralamalarda indirim oranları daha yüksek olacaktır.

Kıbrıs’ta Sol Direksiyonlu Araç Kiralanabilir Mi?

Hayır, Kıbrıs’ta tüm araçlar sağda direksiyonlu olarak kiralanabilmektedir. Yasal prosedürler gereği sol direksiyonlu araç kiralama hizmeti yasaklanmıştır.

Kiralık Araçta Hasarı Kim Öder?

Araç kiralama işlemleri her zaman sözleşme karşılığında yapılmaktadır. Bu sebeple kiralık araçta oluşan hasarlardan aracı kiralayan kişi sorumludur. Aracı bir başkası kullanıyor olsa bile araçla ilgili tüm maddi hasarlar sözleşmede ismi geçen kişiye aittir.

En İyi Araç Kiralama Şirketleri Kıbrıs’ta Nasıl Bulunur?

Araç kiralama hizmeti almak istediğinizde Kıbrıs lokasyonu için özel arama yaptırmanız gerekiyor. Karşınıza bir çok farklı sonuç çıkacaktır. Turizmin yoğun oldu Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde şu an için en modern en uygun fiyatlarla sorunsuz araç kiralama hizmeti Falak rent a car firmamız tarafından verilmektedir.

Kıbrıs Rent A Car Şirketleri Pahalı Mı?

Türkiye ile kıyaslandığında neredeyse aynı fiyat portföyüne sahip olan Kıbrıs rent a car şirketleri geniş yelpaze seçenekleriyle uygun fiyatlarla hizmet vermektedir.

Kıbrıs 7 8 Kişilik Araç Kiralama İçin Ne Yapmalıyım?

Kalabalık bir toplulukla tatil yapmayı düşünüyorsanız Kıbrıs 7 8 kişilik araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. Lüks karavan, Mercedes vito ve Hyundai minibüs kalabalık seyahatler için en ideal araçlar olacaktır.

Kıbrıs Otelden Araç Kiralama İçin Ekstra Ücret Verecek Miyim?

Ercan havalimanı ve Lefkoşa merkezde ücretsiz araç kiralama hizmeti vermekteyiz ancak otelden araç kiralamak isterseniz bunun için ekstra ücret talep etmekteyiz.

Ercan Havalimanı’nda İndikten Sonra Aracımı Teslim Alabilir Miyim?

Evet, siz daha havalimanına inmeden önce aracınız havalimanında sizin için hazırlanmış olacaktır. Üstelik bu hizmetimiz için ekstra bir ödeme talebinde de bulunmamaktayız.

Kıbrıs Araç Kiralama Ücretleri Nasıl Hesaplanır?

Tüm dünyada olduğu gibi Kıbrıs’ta da araç kiralama hizmetleri 24 saat olarak kabul edilen 1 gün üstünden hesaplanmaktadır. Aracınızı kiraladığınız günden teslim edecek olduğunuz güne kadarki zaman aralığı baz alınmaktadır.

Kıbrıs’ta Lüks Araç Kiralama Hizmeti Bulabilir Miyim?

 Falak rent a car firmamızda Mercedes, BMW gibi lüks araç kiralama hizmetimiz de bulunmaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti Ehliyeti İle Kıbrıs’ta Araç Kiralanabilir Mi?

Evet, Türkiye Cumhuriyeti ehliyeti ile Kıbrıs’ta araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. Kıbrıs’a giriş yaparken verilmiş olan vize süreniz dahilinde araç kiralama hizmetinizi bu ehliyetle gerçekleştirebilir ve sorunsuz bir şekilde aracınızla dilediğiniz gibi seyahat edebilirsiniz.

Ercan Havalimanı’nda Hizmetiniz Var Mı?

Siz değerli müşterilerimiz için Ercan havalimanı dahilinde bulunan rent a car hizmetimizle uçaktan iner inmez aracınızı teslim alabilir, tatilinizi kesintisiz bir şekilde başlatabilirsiniz. Kıbrıs oto kiralama şirketleri dahilinde verilen havalimanında araç teslimi hizmeti için de ek bir ücret talep etmiyoruz.

Dizel Araç Kiralama Opsiyonunuz Bulunmakta Mıdır?

Araç filomuzda hem benzinli hem de dizel araçlara yer verilmektedir ancak LPG’li araçlar bulunmamaktadır.

Ödeme Sırasında Neden Kapora Vermek Zorundayım?

Takdir edersiniz ki araç kiralama süreli bir hizmettir. Milyonlarca turistin giriş-çıkış yaptığı Kıbrıs’ta herkesin tatil takvimi dahilinde araçsız kalmaması için mutlaka araçların belirtilmiş olan tarihlerde teslim edilmesi gerekmektedir. Siz değerli müşterilerimizi koruyabilmek adına kapora yani ön ödeme talep etmekteyiz.

Kıbrıs’ta Şoförlü Araç Hizmeti Var Mı?

Evet, Kıbrıs’ta şoförlü araç kiralama hizmetini Falak rent a car farkıyla yaşayabilirsiniz. Talebiniz doğrultusunda sürücü konforunda ve güvencesinde Kıbrıs seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kıbrıs Rent A Car İçin Yaş Sınırı Şartı Var Mı?

Tüm araçlarımızda uyguladığımız sigorta şartnamesi gereği Kıbrıs’ta araç kiralama yaş şartı en az 25 olarak belirlenmiştir. 25 yaşından 1 gün almış olan herkes araç kiralama hizmeti alabilir.

Kıbrıs’ta Araç Kiralayabilmek İçin Kaç Yıllık Ehliyete Sahip Olması Gerekir?

Kıbrıs araba kiralama hizmetlerinde ehliyet bulunması yeterli değildir. Ehliyetin en az 3 yıllık olması şartı aranan önemli özelliklerdendir.

Öğrenciler Kıbrıs’ta Araç Kiralayabilir Mi?

Kıbrıs’ta okuyup ikamet eden hiçbir öğrenci araç kiralama hizmeti alamaz.

Kıbrıs’ta Cep Telefonu Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Kıbrıs ziyaretiniz sırasında cep telefonu ile iletişiminizin kesilmesini istemiyorsanız dikkatli olmalısınız. Kıbrıs’ta Cep telefonu kullanımı için uluslararası mobil dolaşıma hattınızı açtırmanız gerekiyor. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Vodafone (Telsim) ve Turkcell (KKTCELL) hatlarınızı mobil dolaşıma açtırdığınızda sorunsuzca kullanabilirsiniz. Avea (TURK TELEKOM) hattı kullanıcıları ise telefonlarını roaming’e açtıktan sonra, telefonunu ana menüsünden / şebeke ayarlarından Turkcell veya Vodafone’u seçip mobil cihazlarını iletişim için kullanıma hazır hale getirebilirler.

Turkcell Hattımı Kıbrıs’ta Kullanıma Nasıl Açarım?

Turkcell hattı kullanan kişiler, faturalı hat sahipleri ise Türkiye’de bulundukları sırada ROAM yazıp 2222’ye ücretsiz SMS göndererek, Hazır Kart kullanıcıları ise *111#’i ücretsiz olarak tuşlayıp arayarak hatlarını yurt dışında kullanıma açabilirler.

Avea (Turk Telekom) Hattımı Kıbrıs’ta Kullanıma Nasıl Açarım?

Avea (TURK TELEKOM) hattı kullanan kişiler, KKTC paketine kayıt için KKTC yazıp 5555 ‘e SMS göndermeliler.

Vodafone Hattımı Kıbrıs’ta Kullanıma Nasıl Açarım?

Vodafone hattı kullanan kişiler, Telefonlarını KKTC’de kullanabilmek için hatlarını yurtdışında kullanıma açtırmak zorundadırlar. Hattın yurtdışı kullanıma açılması için ROAM AC yazıp 7048’e mesaj gönderilmelidir.

Ercan Havalimanı’nda İndiğimde Kiralama Hizmeti İçin Döviz Bürosu Bulabilir Miyim?

Evet, Ercan Havalimanı’na indiğinizde paranızı farklı para birimlerine dönüştürebilmek için döviz bürolarından hizmet alabilirsiniz. Ancak havalimanında bulunan döviz bürolarındaki kur farkı dışarıda bulunanlara nazaran daha yüksek olacaktır.

Rent A Car Hizmeti Alırken Ödememi Euro Veya Sterlin İle Yapmak Zorunda Mıyım?

Hayır, rent a car hizmetinizi alırken ödemenizi istediğiniz para birimi ile gerçekleştirebilirsiniz. Kuzey Kıbrıs’ta Euro ve Sterlin yaygın olarak kullanıldığı için ekstra bir kur farkı yansıtılmayacaktır.

Araç Kiralama Hizmeti Sırasında Kıbrıs Haritası Veriyor Musunuz?

Hayır, araç kiralama hizmeti sırasında mantıklı olarak biz haritası verilmemektedir. Ancak ofisinizdeki yetkililer tarafından lokasyon noktasında bilgilendirilebilirsiniz. Ayrıca navigasyon kullanımına uygun olan lüks model araçlarda kiralarsanız araç navigasyonu sayesinde harita kullanımına gerek kalmadan istediğiniz yere kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz.

Araç Kiralama Hizmetinde Aracın Rengini Belirleyebilir Miyim?

Evet, rezervasyon sırasında aracımızı kiralarken renk konusunda da tercihte bulunabilirsiniz. Ancak istediğiniz modelin istediğiniz renginin olmaması durumunda farklı araçlara yönelme olanağınız bulunduğunu da belirtmek isteriz.

Kiralanan Aracı Başka Birisi Kullanabilir Mi?

Rent a car hizmetlerinde uygulanan sözleşmeler dahilinde sözleşmede ismi bulunan kişiler aracı kullanabilir. Dilediğiniz takdirde sözleşmeyi 2. Bir kişi ekleyebilirsiniz. Ancak bu iki kişinin dışında başkalarının araç kullanma hakkı bulunmamaktadır. Başka birisi tarafından araç kullanırken yapılan çevirilerde ceza yiyebilirsiniz.

  • Kiraladığınız Araçlar Yeni Mi?

Araç kiralama filomuzdaki araçların pek çoğu 1 veya 2 yaşındadır

Kiraladığımız Aracın Bakımını Kim Yaptırıyor?

Araç kiralama hizmeti öncesinde bakımlar, periyodik bakımlar ve günlük bakımlar firmamız tarafından gerçekleştirilmektedir.

Ercan Havalimanı’na İndiğinizde Firmanız Bizi Karşılıyor Mu?

Falak rent a car personelleri Ercan Havalimanı’na inmeden önce sizi bekliyor olacaktır. Elinde isminizin yazdığı kartla bekleyen görevlilerimiz araç teslimatına kadar size eşlik edecektir.

Kiraladığım Aracı Teslim Tarihinden Önce İade Edersem Kullanmadığım Günler İçin İade Alabilir Miyim?

Yapılan sözleşmeye göre araç teslimatı belirlenmiş olan takvimde gerçekleşmektedir. Bu takvimin öncesini sizin aracı teslim etmeniz durumunda geriye kalan günler için herhangi bir şekilde para iadesi yapamıyoruz. Ayrıca bu gibi durumlarda sözleşme sahibine yakıt iadesi de yapılmamaktadır.

Kıbrıs İçinde Transfer Hizmeti Alabilir Miyiz?

Evet, rezervasyon sırasında transfer hizmeti ile ilgili bize bilgi verirseniz 24 saat öncesinde transferiniz için gerekli hazırlıklar yapılacaktır. Kıbrıs Falak Transfer firmamızdan bize bilgilendirme yapabilirsiniz.

Kiralama Hizmetini Uzun Periyotta Alırsak İndirim Yapar Mısınız?

Evet, uzun dönemli olan kiralama işlemlerinde kiralayacak olduğunuz periyot dönemine göre indirimler uygulanmaktadır. Daha uzun süreli kiralamalarda uygulanan indirim miktarı da artış göstermektedir.

Kiraladığım Araç Otopark Ücreti Ödeyecek Miyim?

Hayır, araç kiralama sözleşmelerinizi gerçekleştirdikten sonra hiçbir şekilde otopark ücreti ödemeyeceksiniz.

Online Rezervasyon Nasıl Yaptırabilirim?

İnternet sitemizden veya iletişim telefonlarından bize ulaşarak onlar rezervasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz. adınız, soyadınız, uçuş detaylarınız, telefon numaranızı ve mail adresiniz rezervasyon için yeterlidir.

Kiraladığımız Araçta Çocuk Koltuğu Kullanabilir Miyiz?

Evet, araç kiralama rezervasyonunuzun öncesinde çocuklarımız için koltuk talebiniz olursa bize iletmeniz yeterli olacaktır. Ücretsiz bir şekilde aracınıza çocuk koltuğu yerleştireceğiz..

Rezervasyon Sırasında Kredi Kartı Bilgimi Vermem Gerekir Mi?

Hayır, ödemenizi isterseniz rezervasyon sırasında gerçekleştirebilirsiniz isterseniz daha sonrasında da yapabilirsiniz. Bu sebeple rezervasyon işlemlerinde kredi kartı bilgisi vermek zorunda değilsiniz.

Kiralanan Araçta Yakıt Bulunmakta Mıdır?

Araç kiralama hizmeti öncesinde tüm araçlarda düşük miktarda yakıt bulundurulmaktadır. Aracınızı aldıktan sonra birkaç kilometre içerisinde yakıt ikmali yapabileceğiniz benzin istasyonları ile ilgili sizlere yön tarifi verebilmekteyiz.

Kıbrıs’ta Kaza Yaptığımda Ne Yapmalıyım?

Kaza anında firmamız tarafından yapılan muafiyet sigortası imdadınıza yetişecektir. Kiralama hizmetinde fiyatlara muafiyetli kaza sigortası dahildir. Muafiyetli Kaza Sigortası çarpışma halindeki bütün hasarları kapsar. Sigorta şartlarının yerine getirilmesi halinde, çarpışma sonucu oluşan araçtaki hasarın, 2000 Euro’luk kısmı müşteriye ait olmak üzere, hasarı tamamen tazmin edilir. Ancak bu sigorta çarpışma halinde olmayan ve aracın seyir halinde olmayan (lastik, cam kırılması, park yeri, far kırılması, Anahtar kaybolması veya kırılması vb.) Hasarları kapsamaz.

Kıbrıs’ta Kazan Anında Yapmanız gerekenler:

  1. Yapılması gereken ilk işlem 112 Acil telefonlarından acil görevlilerine ulaşmak, onları doğru lokasyona yönlendirmektir.
  2. Araçta oluşan hazarın tazmin edilebilmesi için mutlaka polis raporunun doldurulmasını talep edin. Aracınızı hareket ettirir ve rapor doldurtmazsanız sigorta ödemesi alamazsınız. 155 nolu polis ihbar hattını arayıp polis çağırıp kaza raporu tutturmalısınız. Polis raporu ve ödeyeceğiniz 2000 Euro’luk sigorta muafiyeti sonrası adada kaza ile ilgili tüm sorumluluklarınız yerine getirilmiş olacaktır.
  3. Kaza sonrası aracın çekilmesi, hasarla ilgili prosedürler dahil olmak üzere her noktada size destek olmaktayız. Bu sebeple kaza sonrası mutlaka bizimle irtibata geçmelisiniz.
  4. Önceden Rezervasyonu Yaptığım Araç Değişebilir Mi?

Rezervasyon tarihinize bağlı olarak Falak rent a car yetkilileri ile görüştünüz takdirde araç değişimi yapılabilmektedir. Ancak kiralamış olduğunuz araçlar arasındaki fark size yansıtılacaktır.

Rezerve Edilen Aracın Firma Tarafından İptali Olabilir Mi?

Maalesef istenmeyen durumlarla karşılaşıldığında rezervasyon yaptırmış olsanız dahi rezerve etmiş olduğunuz aracın iptali söz konusu olabilir. Ancak böyle bir durumda araç filomuzda bulunan farklı bir araçla değişim hakkınız saklı tutulacaktır.

Araç Kiralama Sırasında Pazarlık Yapılabilmekte Midir?

İnternet sitemizde bulunan fiyatlar günceldir ve geçerlidir. Bu fiyatlar üstünden ekstra bir indirim söz konusu olmamaktadır. Fakat Falak rent a car firması olarak yapmış olduğumuz kampanyalarla belirli periyotlarda çeşitli araç modellerinde indirimler yılın 12 ayı söz konusudur.

Güncel indirimleri ve kampanyaları sosyal hesaplarımızdan ve internet sitemizden takip edebilirsiniz. Böylece harika bir tatil için Falak Rent A Car farkıyla sorunsuz araç kiralama hizmetinin ayrıcalıklarında da faydalanmış olacak

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top
×