falak-latest-new
callback

+90 548 874 30 58

Kıbrıs’ta kimler araba satın alabilir?

Kıbrıs’ta Kıbrıs araba kiralama hizmetleri, hem yerli halk hem de ziyaretçiler için ülkedeki günlük yaşamın ayrılmaz bir parçasıdır. Akdeniz’de yer alan Kıbrıs, büyük şehir ve kasabalarının yanı sıra güzel köylerini de birbirine bağlayan kapsamlı bir yol ağına sahiptir. Modern otoyolları ve doğal manzaralarıyla Kıbrıs, her türden gezgin için çok çeşitli sürüş seçenekleri sunmaktadır.

Kıbrıs'ta araç kiralarken uyulması gereken kriterler

Kıbrıs’ta araba kiralamak söz konusu olduğunda akılda tutulması gereken birkaç şey vardır.

 • Yasal olarak araç kullanabilmek için 18 yaşında veya daha büyük olmanız gerekir.
 • emniyet kemeri herkes için gereklidir ve araç kullanırken telefonunuz olmadığı sürece telefon kullanamazsınız.
 • Arabanızı Karayolu Taşımacılığı Departmanına kaydettirmeniz gerekir ve ayrıca sigorta teminatınızın olduğundan emin olmanız gerekir.
 • ülkenin her yerinde benzin istasyonları bulabilirsiniz ve beşincisi, bazı bölgelerde cadde otoparkları veya garajlar bulabilirsiniz.

Kıbrıs'ta kiralık arabaları kimler satın alabilir?

 • Sakinler

   sakinler, yılın büyük bir bölümünde Kıbrıs’ta yaşayan, oturma iznine sahip olan ve hükümetin kriterlerini karşılayan kişilerdir. Yerel vergileri ödüyorlar ve araba sahibi olma ve tescil ettirme kurallarına uyuyorlar
Ercan Araç Kiralama
 • Yerleşik olmayanlar:

  Kalıcı olarak ikamet etmedikleri sürece Kıbrıs’ta da araba satın alabilirler. Ancak yerleşik olmayanlar için geçerli olan bazı özel kurallar ve vergi hususları olabilir. Örneğin, yerleşik olmayanların yerleşiklerden daha fazla belge sağlaması ve farklı prosedürler izlemesi gerekebilir.

 • Turistler:

  Kıbrıs’ta farklı araç kiralama acentelerinden de araba kiralayabilirler. Bu, turistlerin tatil sırasında adayı keşfetmesinin popüler bir yoludur.

 • Gurbetçiler:

  Eğer bir gurbetçiyseniz veya Kıbrıs’ta çalışan veya yaşayan ancak kalıcı olarak ikamet etmeyen biriyseniz, araba satın alabilirsiniz. Araba satın almak ve kaydettirmek için genellikle sakinlerle aynı prosedürü izlersiniz.

Çözüm 

Bu nedenle yukarıda belirtilen hususlar, diledikleri zaman Kıbrıs araç kiralama hizmeti alabilen ancak ülke çevresinde araç kullanmak için belirli prosedürleri takip etmeleri gereken bir ülkenin vatandaşları ile ilgilidir.

Devamını oku :

Profesyonel Ve Güvenli Seyahat Aşamasında Ercan Havalimanı Araç Kiralama Çözümleri

Exquisite Elegance: Luxury Car Rental In North Cyprus For An Unforgettable Journey

 

Scroll to Top
×